Orio olarak misyonumuz; kaliteli ve sağlıklı ürünleri, toprağın sömürülmesiyle değil sürdürülebilir tarım anlayışı ile ekolojik dengeye zarar vermeden üretmektir.

Orio organik zeytinyağı üreticisidir. Daha önce tarım yapılmayan, karışık değil tek bir bahçeden, sadece ORGANİK ZEYTİNYAĞI üretmekteyiz.

2005 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı'nın "Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberliği Eylem Planı" çerçevesinde gerek havadaki nem, gerekse toprak yapısı ve iklim şartları bakımından zeytine çok uygun bir yer olan Karaburun’da, daha önce tarım yapılmamış yaklaşık 800 dönüm arazi işlendi ve organik zeytin fideleri dikildi.Ayrıca arazinin içinde Rumlardan kalma yetişmiş ama gençleştirilmemiş zeytin ağaçları ve delice denen aşılanmamış zeytinler vardı. Onların da korunmasına dikkat edildi. Arazide toplam 17.500 ağaçla Orio Karaburun bölgesinde organik zeytinyağı üretiminin başlamasına öncü oldu.

Orio ayrıca Ayvalık-Çandarlı bölgesindeki Yeşilırmak bahçesinin erken hasat organik zeytinlerinden 0.4 asit değerinde, soğuk sıkma yöntemi ile naturel sızma zeytinyağı üretmektedir.

 
İstatistikler Bugün :  23 Toplam Ziyaret :  156758